Doğurganlık Takibi için En İyi 11 Adet + Yumurtlama Takip Uygulaması (2020) (2023)

Doğurganlık Takibi için En İyi 11 Adet + Yumurtlama Takip Uygulaması (2020) (1)

Bir akıllı telefon kullanan ve evde mutfakta kahve olan genç bir kadın fotoğrafı

Filmlerde tipik olarak tasvir edilenlere rağmen, hamile kalmak her zaman kolay değildir. Amerikan Hamilelik Derneği Sağlıklı çiftlerin yüzde 30'u ilk döngüde (yaklaşık bir ay) hamile kalırken, diğerleri için daha uzun sürebileceğini, yüzde 92'sinin 48 döngü içinde (yaklaşık dört yıl) hamile kaldığını ortaya koyuyor.

Neyse ki gebe kalmaya çalışanlar için, gebe kalma olasılığını artırmaya yardımcı olacak araçlar var. 2019'a göre ders çalışma gebe kalma olasılığı, yumurtlama gününden önceki en yüksek beş gün ve yumurtlama günüdür. Burası bir dönem ve yumurtlama izleyici uygulaması devreye girebilir. Doğru kullanıldığında, sizi izleyen bir uygulama aylık döngü bir kadının ne zaman doğurgan olduğunu belirlemesine ve ne zaman yumurtlayacağına ilişkin bazı yönergeler vermesine yardımcı olabilir, her ikisi de doğurganlık yolculuğunda faydalı olabilir.


Ancak regl takip uygulamaları nasıl çalışır ve hamile kalmanıza yardımcı olabilirler mi? İşte onlar hakkında bilmeniz gerekenler.

(Video) HAMİLE 🤰 KALMAYA UYGUN GÜNLER 📆 NASIL HESAPLANIR? (Yumurtlama Günü Hesaplama, Yumurtlama dönemi)

Adet ve yumurtlama takip uygulamaları nasıl çalışır?

Dr. Daniel Skora Teksas Doğurganlık Uzmanları'nda üreme endokrinologu ve kısırlık uzmanı olan dönem izleme uygulamalarının, dönemlerinizin tarihleri ​​ve uzunlukları hakkında veri toplayarak çalıştığını açıklıyor. Örneğin döngünüz 28 gün ise, 14. gün tipik olarak yumurtlamanın meydana geldiği zamandır. Bir sonraki adetiniz 28. günde başlayacak, birkaç gün sürecek veya verilecektir.


Tüm bu bilgileri bir adet dönemine ve yumurtlama izleme uygulamasına girersiniz ve ardından uygulama, bu bilgiyi kullanarak size geçmiş ve şimdiki döngülerinize dayalı bir en yüksek gebe kalma penceresi sunar. Skora, sonunda, servikal mukusu kontrol etmekten daha kolay izlemeyi kolaylaştırdığını söylüyor. Tipik döngü uzunluğunuza bakmanın yanı sıra, bu tahminleri daha kesin hale getirmek için yumurtlama tahmin kiti sonuçları ve günlük semptomlar gibi ek verileri kullanan bazı dönem izleme uygulamaları olduğunu da ekliyor.


İlişkili: Neden Hamile Kalamıyorum?

Bir dönem takip uygulaması ne kadar doğrudur?

Açık olmak gerekirse, hiçbir uygulama sizi hamile bırakamaz ve kusursuz değildir. Ancak, vücudunuz hakkında daha fazla şey öğrenmenize ve size adet döngünüz hakkında bilgi veren ipuçlarına alışmanıza ve gebe kalmaya çalışmak için en iyi zamana alışmanıza kesinlikle yardımcı olabilir, diyor kurucusu ve CEO'su Arielle Spiegel Birlikte Doğurganlık . Spiegel, çiftlerin gebe kalma yolculuğuna başladıklarında, pek çoğunun aslında her döngüde bir gebeliğin gerçekleşebileceği birkaç gün olduğunun farkında olmadığını ekliyor. Regl takip uygulamaları sizi adet döngünüzü izleme alışkanlığına sokar, böylece yumurtlamanın yaklaştığını tam olarak tespit edebilirsiniz, diyor.

Nihayetinde, bir uygulamanın doğru kullanımı, adet döngülerinizi ve yumurtlama ve adet döneminin semptomlarını izlemenize yardımcı olabilir ve cinsel ilişkiyi ayın en verimli zamanınızla senkronize etmenize olanak tanır. Miami üreme endokrinoloğu, regl uygulamalarının kadınların yumurtlamadan önce LH artışı yaşamaya başladıkları gerçeğini kullandığını ve bu nedenle gerçek yumurtlama gününe götüren günlerin en doğurgan zaman olduğunu açıklıyor Miami üreme endokrinoloğu Juan P. Alvarez . Amerikan Hamilelik Derneği spermin bir kadının vücudunda en fazla beş gün yaşayabileceğini belirtir. Bu nedenle, doğurganlık döneminizin tamamını bilmek gebe kalma şansınızı artırabilir. Bu gerçekler uygulamadaki bir takvimde gösteriliyor ve çiftlere ne zaman zamanlanmış ilişkiye girmeleri gerektiğini söylüyor.


Bir dönem takip uygulamasının sınırlamaları nelerdir?

Bir regl takip uygulaması vücudunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olacak harika bir araç olsa da, Spiegel, bir erkek partnerin potansiyel faktörleri de dahil olmak üzere hamile kalma yeteneğinizi etkileyebilecek bir dizi faktör olduğunu belirtiyor. Başarısız bir kaç aydır adet izleme uygulaması kullanıyorsanız, daha kesin sonuçlar elde etmek için yumurtlama tahmin kitleri eklemenizi önerir.

Yumurtlama tahmin kitleri, yumurtlamanın meydana gelmesini sağlayan bir hormon olan lüteinizan hormon üretimini topladıkları için yumurtlamanın zamanlaması hakkında daha spesifik bilgiler vermede yardımcı olabilir. Dr. Emily Jungheim Northwestern Medicine'de üreme endokrinolojisi ve kısırlık şefi. Spiegel'e göre, eğer bu hala işe yaramazsa, OBGYN'nizle sonraki adımlar veya araştırmaya değer şeyler hakkında konuşun.

(Video) Kolay Hamile Kalabilmek için Yapmanız gereken 14 madde ve Lady Q yumurtlama testi.

Jungheim, bu uygulamaları kullanmakla ilgili büyük bir uyarı, size doğru sonuçlar verebilmeleri için düzenli, öngörülebilir adet döngülerine sahip olmanız gerektiğidir. Kadınların yüzde 10 ila 20'sinin düzenli döngüleri yoktur. Düzenli, öngörülebilir döngüler olmadan uygulama, yumurtlama olasılığınızın en yüksek olduğu zamanı belirleyemiyor, diye açıklıyor.

İlgili: Doğurganlık Koçu Nedir?


En iyi adet ve yumurtlama takip uygulamaları

Bir dönem takip uygulamasıyla başlamak ister misiniz? İşte dikkate alınması gereken 11 şey.

Doğurganlık Arkadaşı

Gelişmiş bir yumurtlama hesaplayıcısı, adet takvimi, doğurganlık çizelgesi ve adet izleyicisi ile Doğurganlık Arkadaşı, kendi kişisel doğurganlık belirtilerinizi yorumlar ve tam size göre bir doğurganlık çizelgesi ve yumurtlama takvimi oluşturur. ( ios , Android , uygulama içi satın alımlarla ücretsiz).

Glow

Döngünüzü, fiziksel semptomlarınızı ve ruh halinizi izleyerek, bu uygulamayı ne kadar uzun süre kullanırsanız gebe kalmak için doğurganlığınızın ve en uygun zamanların daha net ve net bir resmini elde edeceksiniz. ( ios , Android , uygulama içi satın alımlarla ücretsiz).

Kapıların Doğurganlığı

Ovia Doğurganlık, yumurtlama döneminizin tam olarak ne zaman olduğunu belirlemek ve sizin için en uygun gebe kalma günlerinin ne olduğunu daha iyi tahmin etmek için en son doğurganlık araştırmasını kullanır. ( ios , Android , Bedava).


Flo

Flo, 2019'un en çok indirilen sağlık ve zindelik uygulamasıydı. Flo regl döneminizi ve yumurtlama dönemlerinizi izler ve hamile kalmanız durumunda, uygulamayı hamileliğinizin gelişimini takip etmek için de kullanabilirsiniz. ( ios , Android , uygulama içi satın alımlarla ücretsiz).

(Video) Kolayca Hamile Kalabileceğinizi Gösteren 10 İşaret

İpucu

Bir adet dönemi ve yumurtlama takipçisi olmanın yanı sıra, Clue sizi adet döngünüzün belirli günlerinde yaşayabileceğiniz, arzudan ruh halinize ve enerji seviyelerine kadar her türlü belirtiye hazırlayacaktır. ( ios , Android, uygulama içi satın alımlarla ücretsiz).

Döngü Takibi

Hiçbir şey indirmek istemiyor musunuz? Bir iPhone'unuz varsa, Apple'ın aslında kendi yerleşik dönem izleme uygulaması vardır. Sağlık uygulamanıza gidin, Döngü İzleme'ye dokunun ve adetiniz ve bazal vücut ısısı gibi semptomlarınız hakkında bilgi girin. En doğurgan olduğunuz zaman veya regl döneminizi almak üzere olduğunuz hakkında bilgi almak istiyorsanız, araştırmaya gitmenize gerek kalmaması için bildirimler ayarlayabilirsiniz. ( ios , Bedava).

Dönem İzleyici

Period Tracker çalışan, kullanımı kolay bir uygulamadır. Adet dönemlerinizi, semptomlarınızı, duygularınızı ve yakın olduğunuz günleri takip edin ve doğurganlığınızın neye benzediğine dair daha doğru bir resim elde etmeye devam edeceksiniz. ( ios , Android , uygulama içi satın alımlarla ücretsiz.)


Hayat

Life'ın ücretsiz sürümü ile adet döngünüzü, semptomlarınızı ve yumurtlamanızı takip edebileceksiniz. Premium'a yükseltirseniz cinsiyet, kilo, beslenme, uyku gibi ek avantajlar elde edersiniz. Fitness ve dahası. ( ios , uygulama içi satın alımlarla ücretsiz)

Havva

Eve, sekse odaklanan bir dönem takip uygulamasıdır. Adet döneminizi, yumurtlamanızı, ruh halinizi ve semptomlarınızı takip edebilirsiniz, ancak yatakta kendinizi daha mutlu ve güvende hissetmenize yardımcı olmak için günlük seks testleri de yapabilirsiniz. ( ios , Android , uygulama içi satın alımlarla ücretsiz).

Döngüleri

Döngüler ile adet döneminizi takip edebilir, beden ve ruh hali gözlemlerinizi kaydedebilir ve daha sonra neler olup bittiğine dair fikir edinebilirsiniz. kaçırılan dönem . Ayrıca, döngünüz etrafında samimi anlar planlamak için eşinizle bağlantı kurmak için yükseltme yapabilirsiniz. ( ios , Android , uygulama içi satın alımlarla ücretsiz).

Ferticalm

Döngü izleme aşamasını çok geçtiyseniz ve kısırlıkla mücadele ediyorsanız veya doğurganlık tedavisi görüyorsanız, Ferticalm, doğurganlık yolculuğunuza devam ederken sakin ve topraklanmış kalmanıza yardımcı olabilecek bir uygulamadır. ( ios , Android , Bedava).

(Video) Gebelik Yönetimi ve Takibi

İlişkili: PCOS nedir?

Alt çizgi

Dönem takip uygulamaları başlamak için iyi bir yer olabilirken, uzmanlar bunların herkes için doğru olmadığını ve resmin yalnızca bir parçasını gösterdiğini belirtiyor. Çoğu izleme uygulaması, bir kadının düzenli bir döngüye sahip olduğunu ve bu döngünün ortasında yumurtladığını varsayıyor, diyor üreme endokrinolojisi, OBGYN ve evde yumurtlama testi için tıbbi danışman olan Dr. Deneyin . Pek çoğunun, verimli pencere tahminlerini yanlış hale getirebilecek kişiden kişiye farklılıkları hesaba katmakta başarısız olduğunu da ekliyor. Spiegel, dönem takip uygulamalarının hataya karşı emniyetli veya hatasız değildir, ancak kendinizi vücudunuza alıştırmanın, döngünüzü tanımanın ve karşılaşabileceğiniz kırmızı bayrakları veya düzensizlikleri anlayabilmenin harika yolları olduğunu açıklıyor Spiegel.

İlişkili: Son olarak, En Yaygın Maya Enfeksiyon Sorularınızın Cevapları

Her çift, bir uygulamayı takip edip etmediğine bakılmaksızın, bir yıl boyunca başarılı olamamışlarsa (veya bir kadın 35 yaşın üzerindeyse altı ay boyunca) hamile kalmaya çalışıyorlarsa, bir doğurganlık doktoruna danışmaları gerektiğine dikkat etmelidir. Dr. Vicken Sepilian, üreme endokrinolojisi ve doğurganlık uzmanı Pasifik Doğurganlık Merkezi Los Angeles . Bu durumda, bir çiftin gebe kalmasını engelleyen patolojik bir faktör olabileceğini (tıkalı fallop tüpleri, anormal sperm gibi bir erkek faktör, düşük kaliteli yumurtalar, rahimde anormallikler vb.) Ve hiçbir uygulamanın olmayacağını belirtiyor. bununla ilgili yardım.

Günlük Geçit Töreni

Ünlülerle röportajlar, tarifler ve sağlık ipuçları gelen kutunuza gönderilir. E Geçerli bir e.Üye olduğunuz için teşekkürler! Lütfen aboneliğinizi onaylamak için e-postanızı kontrol edin.

Ve birçok adet izleme uygulaması, içine girebileceğiniz çeşitli isteğe bağlı verilere sahipken, Spiegel bunlarla delirmemenizi tavsiye ediyor. Kişisel deneyimime göre, uygulamamdaki her küçük semptomu sürekli güncellemenin stresi beni biraz çıldırtmaya başladı, diye açıklıyor.

Onları kendi doğurganlık yolculuğu boyunca birkaç ay kullandıktan sonra Spiegel, sonunda odağını hamile kalmasına yardımcı olabilecek başka şeylere kaydırdığını itiraf ediyor. Benim durumumda, hiçbir uygulamanın düzeltemeyeceği tonlarca doğurganlık tedavisini içeren uzun bir yolculuktu (2,5 yıl). Bu yüzden uygulamalar güçlendirirken, bunu zihinsel sağlığınızla ve sizin için neyin işe yaradığını dengelemeniz gerekiyor, diye açıklıyor.

Sıradaki, işte 100 hamilelik teklifi .

(Video) Hangi günlerde ilişkiye girersem gebe kalırım? Yumurtlama Günü-Gebe kalmaya uygun günler ?

");jQuery('.end_h1').load(get_h1);jQuery('.last-art').unwrap();id = jQuery('.last-art').attr('id');jQuery('#'+id).after(jQuery("

"));busy = false;var mLazyLoad = new LazyLoad({elements_selector: "[lazy='lazy']"});}, 800);jQuery('.last-art').removeClass('last-art');jQuery('.end_h1').removeClass('end_h1');try {history.pushState(null, null, urls[atr]);return;}catch(e) {}};}}}

Videos

1. Tüp Bebek ve İnfertilite Beslenme Takibi Nasıldır? Tüp Bebek ve İnfertilite Diyetisyeni Ece Dönmez
(Nutrist Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi)
2. Yumurtlama kalitesi için yumurtalık masajı
(Birgebeningünlüğü)
3. Gebelik Takibi, Doğum ve Kadın Hastalıkları I Hayat Hastanesi
(Hayat Hastanesi)
4. Açıklanamayan Gebe Kalmada Güçlük - Dr. Banu ÇİFTÇİ - IG Live 15.12.2020
(Op.Dr. Banu ÇİFTÇİ)
5. 40 yaş ve üzeri anne olmak isteyenler nerelere dikkat etmeli?
(Beyaz TV)
6. KADINLARDA YUMURTLAMA DÖNEMİ NASIL OLUR? YUMURTLAMA DÖNEMİ NASIL HESAPLANIR? OVULASYON DÖNEMİ HESAPL
(Yasam Destek TV)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Gregorio Kreiger

Last Updated: 04/05/2023

Views: 5773

Rating: 4.7 / 5 (57 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Gregorio Kreiger

Birthday: 1994-12-18

Address: 89212 Tracey Ramp, Sunside, MT 08453-0951

Phone: +9014805370218

Job: Customer Designer

Hobby: Mountain biking, Orienteering, Hiking, Sewing, Backpacking, Mushroom hunting, Backpacking

Introduction: My name is Gregorio Kreiger, I am a tender, brainy, enthusiastic, combative, agreeable, gentle, gentle person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.