Akvaryum Dış Filtre Modelleri ve Fiyatları (2023)

için 529 sonuç bulundu.

Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

 • Eheim
 • Fluval
 • Tetra
 • ÜCRETSİZ KARGO Sunsun Hw-603b Akvaryum Mini Dış Filtre

  (369)

  678,30 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Sunsun Hw-602b Akvaryum Dış Fi̇ltresi̇

  (199)

  720,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Haqos Expro 500 At Slim Askı Dış Filtre 450 Lt/H

  (4)

  639,90 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Dophin C-1600 Akvaryum Dış Filtre 27 Watt

  (3)

  3.190,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Dophin C-1600 Mıknatıs Pervane ve Mil Takımı

  (2)

  209,90 TL

  +

  (Video) Akvaryum Litresine Uygun Hangi Dış Filtre Seçilmeli
 • ÜCRETSİZ KARGO Sunsun Hw-602b 400lt/H Akvaryum Mini Dış Filtre

  (7)

  601,20 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Fluval Fx6 Akvaryum Dış Filtre 3500l/H

  (1)

  9.500,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO 16/22 Dış Filtre Hortumu Şeffaf

  (2)

  44,90 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Bioball 50 Li Paket - Dış Filtre ve Sump Malzemesi

  (21)

  46,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO 12/16 Dış Filtre Hortumu Şeffaf

  (2)

  39,90 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO E-Jet 3378 Akvaryum Dış Filtresi 1850 L/H

  (2)

  2.390,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Jbl Cp E902 Greenline Akvaryum Dış Filtre 900 L/H

  (1)

  3.100,00 TL

  (Video) Akvaryum Dış Filtre Kutu Açılımı+İnceleme/Sunsun 603b

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Sunsun Hw-304a Akvaryum Dış Filtre 2000l/H 55w

  (2)

  2.390,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Sobo Askı Dış Filtre SF-550F 7W 500 Lt/Saat

  (0)

  1.199,99 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Lifetech 835 Dış Filtre

  (0)

  1.599,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Lifetech 838 Dış Filtre 1200 L/H

  (3)

  1.550,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Fluval 207 Akvaryum Dış Filtre 780lt/H

  (0)

  4.450,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Ista Karides Kuluçkalık Cam

  (0)

  332,69 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Xlpro Mini-500 Mini Akvaryum Dış Filtre 510l/H Dolu

  (0)

  (Video) Akvaryum için Filtre Seçimi | Dış Filtrenin Faydaları #akvaryum #balık #lepistes #filtre

  719,90 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Sunsun Hw-302 Dış Filtre 1000 Lt/H

  (0)

  1.390,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Astro 2208 Akvaryum Dış Filtre 800 Lt 8.6 Watt

  (1)

  1.259,00 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Xlpro Ex-1000/1200/1500 Dış Fi̇ltre Yedek Kafa Contasi

  (1)

  74,75 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Dolphin 700-1000-1300-1600 Musluk 1 Adet

  (3)

  119,90 TL

  +

 • ÜCRETSİZ KARGO Dophin C-1300 Mıknatıs Pervane ve Mil Takımı

  (1)

  209,90 TL

  +

 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

  • ÜCRETSİZ KARGO Tetra Ex 600 Plus Dış Filtre 600 Litre

   (0)

   2.319,90 TL

   +

  • ÜCRETSİZ KARGO Xlpro Ex-1000 Dış Filtre 1000l/H Dolu

   (0)

   1.459,00 TL

   (Video) LEPİSTESLER İÇİN ÇOK UCUZ DIŞ FİLTRE (130 TL)

   +

  • ÜCRETSİZ KARGO Tetra Ex 1200 Plus Dış Filtre Dolu

   (11)

   4.059,90 TL

   +

  • ÜCRETSİZ KARGO Sunsun 603b Dış Filtre 400 Lt/H 6w

   (1)

   774,90 TL

   +

  • ÜCRETSİZ KARGO Xlpro 500at Mini Askı Dış Filtre 450l/S

   (1)

   969,00 TL

   +

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Sizin için geliştirmelere devam ediyoruz, keyifli alışverişler.

Akvaryum Dış Filtre

Akvaryum evde, iş yerinde, okullarda, hastanelerde, özel çalışma alanlarında hem dekoratif hem de bir hobi olarak yer almaktadır. Bu akvaryumlar belirli model ve boyutlarda olabilmektedir. İçerisinde balık , su kaplumbağası veya diğer canlıların bulunduğu bu akvaryumların en temel araç gereçlerinden birisi de filtrelerdir. İç ve dış filtre olarak ayrılan bu filtrelerin varlığıyla birlikte canlıların su içerisinde sağlıklı bir şekilde yaşaması sağlanır. Geniş yer kaplama kapasitesinin var olmasıyla akvaryumun dışına yerleştirilen akvaryum dış filtre ise balık ve diğer akvaryumda canlı beslemek isteyen kişiler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bu dış filtre sayesinde birçok canlının beraber yaşadığı suyun temizlenmesi kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Bu dış filtre bir filtre kutusuyla birleşik iki hortumdan ve çeşitli aparatlardan oluşmaktadır. Bu filtre iki hortumlu yapısı sayesinde su devridaimini gerçekleştirmektedir. Bir hortum yardımıyla akvaryumun içerisindeki su çekilirken ana filtreye taşınır ve buradaki arıtmadan hemen sonra diğer hortumla tekrar akvaryuma geri gönderilir. Böylece kirlenmiş su temiz bir şekilde akvaryuma geri pompalanmış olur.

Akvaryum Dış Filtre Modelleri ve Fiyatları (36)

Akvaryum Dış Filtre Nelerden Oluşur?

akvaryum dış filtre iç malzemeleri seramik halkalar, mavi sünger, substrat, elyaf, aktif karbon, zeolit ve bioball olarak sıralanabilir. Seramik halkaların genel görevi kaba pislikleri tutmaktır. Bu pisliklerin daha sonrasında süngere zarar vermesi önlenmiş olunur. Mavi sünger ise kalın bir yapıya sahip olmakla birlikte her filtre içerisinde mutlaka bulunmalıdır. Seramikten kaçan küçük pisliklerin tutulmasını sağlar. Substrat ise balıklar için oldukça zararlı olan dışkı, çürümüş bitki gibi artıkların amonyağın ortadan kaldırıldığı kısımdır. Elyaf ise seramik halka ve kalın süngerin tutamadığı daha da küçük parçaları tutar. Aktif karbon ise akvaryumdaki kötü kokuya sebep olan maddelerin temizlenmesini sağlar. Zeolit ise amonyak emicidir. Özellikle su değişimi yapmadan önce amonyaktan kurtulmayı sağlar. Bunların yanında akvaryum dış filtre boruları da dış filtre iç malzemeleri kadar önemlidir. Bunun yanında motor kuvveti de suyun temizleme performansını etkiler. akvaryum dış filtre motoru fiyatları motorun gücüne ve boyutuna göre değişkenlik gösterir. Burada seçeceğiniz motorun boyutu kişilerin kullanacağı akvaryumla da ilgilidir. Küçük akvaryumlar için büyük motor seçimi doğru olmayacaktır. Kişiler seçim yapmadan önce akvaryum dış filtre önerileri okuyarak tercih yapılabilir. Böylece bu kullanıcı yorumlarından yola çıkılarak kişiler en uygun dış filtreyi seçebilirler. Dophin dış filtre ürün seçeneklerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Akvaryum Dış Filtre Modelleri ve Fiyatları (37)

Akvaryum Dış Filtre Nasıl Çalışır?

Dış filtreler büyük akvaryumda balık veya su canlısı besleyen birçok kişinin edinmek isteyeceği bir ekipmandır. Akvaryumun dışına yerleştirilen çeşitli model ve boyutlarda olan bu filtrelerin çalışma prensipleri oldukça anlaşılırdır. dış filtre kurulumu ile birlikte su sirkülasyonu akvaryumda sağlanmış olunur. Bu sirkülasyonun sağlanması akvaryumda yaşayan canlıların sağlıklı hayatlarına devam edebilmesi için oldukça önemlidir. Suyu süzerek temizleyen dış filtreler aynı zamanda suya kimyasal bir işlem de uygularlar. Bu işlemle birlikte gözle görünmeyen zararlı maddeler sudan arındırılmış olunur. Bu dış filtre üretiminde kullanılan bazı temel malzemeler de bulunmaktadır. Bu malzemeler filtrenin asıl görevini yerine getirmesini sağlar. Bunlar arasında seramik halka ve akvaryum dış filtre süngeri bulunmaktadır. Bu iki temel malzeme sayesinde pislikler sudan arındırılır. Yine suda oluşan canlı dışkısı, çürümüş bitki ve yem parçaları burada arındırılır. Ancak filtrenin asıl çalışma kaynağının akvaryum dış filtre motoru olduğu da unutulmamalıdır. Bu yüzden motor bakımının ihmal edilmemesi de gerekmektedir. Dış filtrenin çalışması ise belirli başlı aşmalarla gerçekleşir. Bunlardan ilki mekanik fitreme olarak adlandırılan aşamadır. Suyun makineye girdiğinde malzemelere temas etmeden süzüldüğü kısımdır. Bu aşamada genellikle balık yemi artıkları veya çürümüş bitki parçaları tutulur. Bu aşamanın önemi suyun tam anlamıyla temizlenebilmesi için önemlidir. Bu maddelerden arındırılmadan suyun temizlenebilmesi pek mümkün değildir. İkinci aşama ise biyolojik filtrelemedir. Bu aşamada su filtrelere ulaşmıştır ve su artık nitrit ve amonyaktan arındırılmıştır. Oksijeni tükenmiş olan su temizlenerek tekrar akvaryuma geri gönderilir. Bu işleme biyolojik filtreleme denilmektedir. Son aşama ise kimyasal filtrelemedir. Bu bölüm elzem değildir. Bu filtreleme aşaması ağır ve kimyasal maddeler bulunan sular için geçerlidir. Eğer kişiler kullandıkları suda kimyasal maddelerin ve ağır metallerin bulunmadığından eminse o zaman bu filtreleme türüne gerek yoktur. Sağlıklı ve sorunsuz bir su temizleme işleminin gerçekleşmesi için akvaryum dış filtre malzemeleri kalitesi ve sağlamlığı da önemlidir. Bu malzemelerin düzgün çalışması suyun sorunsuz bir şekilde temizlenmesi demektir. akvaryum dış filtre temizliği de aksatılmaması gereken bir noktadır. Filtreler ve motorlar zamanla eskiyebilmekte ve eski çalışma performansını kaybedebilmektedir. Buna genellikle bitki, yem ve dışkı artıklarının kalması neden olabilmektedir. Bu yüzden motor ve filtre temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.

Akvaryum Dış Filtre Modelleri ve Fiyatları (38)

Akvaryum Dış Filtre Ekipmanları Fiyat Aralıkları

Akvaryumda balık veya diğer canlıları beslemek isteyen kişiler belirli ekipmanlarla karşılaşacaktır. Bu noktada akvaryumun temizliği oldukça önemlidir. Temiz ve besin değeri yüksek bir suda bakılan canlıların çok daha uzun süre yaşadığı gözlemlenecektir. Suyun temizlenmesi içinse akvaryum dış filtre kurulumu sağlanmalıdır. Bu dış filtre suyu temizleyip arındırırken besin değerini de sabit tutmaya yardımcı olmaktadır. Bunun yanında kişiler suyun PH değerini ölçen bir gösterge çubuk satın alarak da suyun olması gereken PH’ını gözlemleyebilirler. akvaryum dış filtre fiyatları filtrenin özellikleri ve işlevleriyle değişkenlik göstermektedir. Dış filtrelerin daha sessiz çalışması ve sağlamlığına göre fiyat farklılıkları meydana gelmektedir. Elektrikle çalışan filtrelerin enerji tasarruflu olanları ve kolay kullanımının bulunması fiyatları değiştirecektir. Bunun yanında dış filtre fiyatları motorun gücüne, performansına, enerji tüketiminin nasıl bir seviyede olduğuna ve tasarımına göre değişkenlik gösterir. Enerji tasarruflu modellerin varlığı kişileri bütçe açısından rahatlatacaktır. Motor çalışmasından dolayı titreşimin meydana gelmesi dış filtrelerde oldukça doğaldır. Ancak bu titreşim bazı modellerde minimum seviyeye indirilmiştir. Bunun yanında bazı modellerdeki filtrelerin süzmedeki performansı gibi faktörler yine fiyat farklılıklarını kullanıcının karşısına sunacaktır. Fiyatı etkileyen bir diğer nokta ise dış filtrenin saatte ne kadar suyu devridaim yaptığıdır. Devridaim edilen su miktarının fazlalığı motorun gücünü ortaya koymaktadır. Motorun gücü de fiyatı doğrudan etkileyen bir unsurdur. Pervane gücünün ve hızının da etkisi fiyatı etkilemektedir. Suyun temizliğini gerçekleştiren filtrelerin kalitesi de önemledir. Motordan sonra suyun temizlenmesi işlemi bu filtrelerde gerçekleştirilir. Akvaryumla ilgilenen kişilerin su temizliğini en iyi seviyeye getirmeye yardımcı farklı modeldeki dış filtrelere sitemizden ulaşması oldukça kolaydır. Kullanıcılar dilerse sitemizden akvaryum dış filtre tavsiye yorumlarını da okuyup ona göre bir tercihte de bulunabilirler. Farklı boyut, özellik ve fiyatlardaki filtreler sitemizde yeni kullanıcılarını bekliyor!

Videos

1. 🇹🇷 Patentli Biolife Bora V15 Kullanıcımızın Akvaryumu. Dış Filtre Yok. Akvaryumun Sadece Keyfi Var
(Biolife Ürünleri)
2. Gerçek Bir Dış Filtre Yapmak Bu Kadar Kolay | Yüzlerce Lira Vermeye Gerek Yok | DIY External Filter
(Akvarist Akvarix)
3. DIŞ FİLTRE KULLANIRKEN DİKKAT!, akvaryum balıkları, dış filtre temizliği, en sessiz dış filtre
(AKVARYUM EXPRESS)
4. Akvaryum Dış Filtre Yapımı , Nasıl Yapılır Videosu #DIŞFİLTRE
(ÜMİT Hobim)
5. Meç Üretim Sünger Pipo Akvaryum Filtreleri İnceleme
(yenisahome)
6. AKVARYUMDA EN İYİ DIŞ FİLTRELER, akvaryum balıkları, akvaryum dış filtre, akvaryum temizliği,
(AKVARYUM EXPRESS)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Edwin Metz

Last Updated: 01/26/2023

Views: 6010

Rating: 4.8 / 5 (78 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edwin Metz

Birthday: 1997-04-16

Address: 51593 Leanne Light, Kuphalmouth, DE 50012-5183

Phone: +639107620957

Job: Corporate Banking Technician

Hobby: Reading, scrapbook, role-playing games, Fishing, Fishing, Scuba diving, Beekeeping

Introduction: My name is Edwin Metz, I am a fair, energetic, helpful, brave, outstanding, nice, helpful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.