1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet (2023)

Önbilgi

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet Listesi1 Ayda 20 Kilo Nasıl Verilir?1 Ayda 20 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?1 Ayda 20 Kilo Vermek Mümkün Mü?1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet Sağlıklı Mı?

Kilo verme sürecine başlayan herkes hızlı bir şekilde hedefine ulaşmak istemektedir. İdeal kiloya gelme sürecinde sağlıksız birçok yöntemi denemekte ve metabolizma hızlarının yavaşlamasına sebep olmaktadırlar. Çoğu kişi çok kısa sürede verilen kiloların tekrardan hızlı bir şekilde alınacağının farkında olmamaktadır. Hızlı verilen kilolar genelde vücuttan atılan ödem kaybı ve yetersiz protein alımına bağlı kas kütlesinde azalma şeklinde sonuçlanmaktadır. Kısa süre içerisinde verilen kilolar fazlaca alınarak kişinin vücudunda fiziksel ve psikolojik problemlere yol açmaktadır. Ancak dengeli bir şekilde vücudun ihtiyacı olan besin gruplarını içeren kişiye özel hazırlanmış bir beslenme programı ve sporla desteklenen bir süreçte 1 ayda 20 kilo verdiren diyet listesi oluşabilmektedir. Fiziksel aktivite düzeyinin ve spor performansının ön plana çıktığı bu süreç sağlık problemi yaşayan kişilere önerilmemektedir.

Kilo vermek için uygulanacak diyet ve egzersizlerin ancak bunlar sağlıklı şekilde uygulanabileceği zaman yapılması gerekir. Bunun dışındaki durumlarda hem kişinin fizyolojik durumu hem de psikolojik durumu bozulacaktır. Örneğin aşırı kiloya sahip insanların çok katı diyet listeleri ve çeşitli ilaçlarla çok hızlı kilo vermesi halinde derilerinde çok büyük sarkmalar meydana gelecektir. Bu gibi diyetler kişilerin sağlıklarının da bozulmasına sebep olabilir. Hormonların salgılanması tamamen kişinin aldığı besinlerle paralel ilerler. Kişinin yetersiz beslenmesi halinde ortaya çıkabilecek problemlerden birisi de hormon salgılama fonksiyonlarının yetersiz kalmasıdır. Hormonların yetersiz olması ise buna bağlı hastalıkların ortaya çıkmasını kolaylaştırır.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet (1)

Ayrıca stabil olacak şekilde kurgulanmamış her diyet kişiye maddi külfetler de çıkartabilir. En basitinden deri sarkmasının bir yerden sonra spor egzersizleri ile giderilmesi mümkün değildir. Deri sarkmalarından kurtulmak isteyen kişilerin estetik cerrahi yöntemlere başvurması gerekir. Günümüzde estetik fiyatları oldukça makul olmasına rağmen yine de bütçeyi zorlayıcı bir etki gösterebilir.

Bir ayda yirmi kilo verdiren diyet listesi oldukça ağır bir diyet listesidir. Bu listeye uyulması (en azından diyetisyen tavsiyesi olmadan) tavsiye edilmez. Ancak yine de bazı bireylerin göz gezdirmesi için en standart halini paylaşıyoruz. Bu listenin üzerine makul eklemeler yapılarak verilecek kilo miktarı düşürülebilir. Böylece de diyet listesi daha sağlıklı hale getirilebilir.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet (3)

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet (4)

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet Listesi

UYANINCA

 • 1 su bardağı ılık su

KAHVALTI

 • 1 dilim yy beyaz peynir veya 1 adet haşlanmış yumurta
 • Mevsim yeşillikleri
 • 1 ince dilim tam tahıllı ekmek

ARA ÖĞÜN

 • 1 fincan şekersiz çubuk tarçınlı bitki çayı

ÖĞLE YEMEĞİ

(Video) 1 AYDA 20 KİLO VERMEK! DİYETİSYEN TAVSİYELERİ

 • 30 gram kadar et/tavuk/balık/köfte /hindi füme fırında/ızgara/haşlama
 • Bol mevsim salata –közlenmiş sebze
 • 2-3 yk light yoğurt

ARA ÖĞÜN

 • 1 fincan light süt ile yapılmış kahve

AKŞAM YEMEĞİ

 • Haşlanmış sebze tabağı
 • 2-3 yemek kaşığı light yoğurt

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet (5)

1 Ayda 20 Kilo Nasıl Verilir?

Hepimiz fazla kilolarımızdan kurtulmak isteriz. Kilolarımız hayatımızı zorlaştıran en büyük sorunlardan biridir. Yürürken nefes darlığı yaşarız, sosyal çevrede dışlanırız, aynaya bakmaktan tiksiniriz, kendimizi asosyal hale getiririz. Kilosu 100 kilonun üzerinde olan bireyler 45 kilo olan bir insana göre daha hızlı kilo verebilir. Çünkü aşırı kilolu olan bir bireyin vücut kitle endeksi daha zayıf olan bir bireye göre daha fazladır. 1 ayda 20 kilo vermek için çok azimli ve istikrarlı olmalısınız. Öncelikle bu hızda kilo vermenin sağlığınız için çok zararlı olduğunu belirtelim. Ama kilo vermeye başlayan herkes çok hızlı bir şekilde hedefine ulaşmak istemektedir.

Dengeli bir şekilde beslenip sporla desteklenen diyet sonucunda 1 ayda 20 kilo vermeniz mümkündür. Kişi kilo verdikçe kendini duygusal anlamda iyi hisseder. Bu kısa sürede bu kadar fazla kiloyu vermek ancak sebze ağırlıklı ve sıvı ağırlıklı beslenerek mümkün olacaktır. Hayatınızdan bunca yıldır alışkanlık haline getirdiğiniz yemek programlarınızı bu süreçte tamamen değiştirmeniz gerekecektir. Bu diyet oldukça ağır bir diyettir kronik hastalıkları olan bireyler için asla tavsiye edilmez biz yine de 1 ayda 20 kilo nasıl verebilirsiniz bunun cevabı için sizlere göz geçirmeniz için limon kürü diyetini önerebiliriz. Her sabah uyandığınızda bir bardak haşlanmış limon suyu içerek yağ yakımınız oldukça hızlandırabilir hedeflediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet (6)

1 Ayda 20 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Günümüzde bireyler çok hızlı kilo almaktadır yanlış beslenme alışkanlıkları yüksek kalorili yağlı yiyecekler bireylerin çok hızlı kilo almasına sebep olmaktadır. Obezite çağımızın hastalığı haline gelmiştir. Bireyler aşırı kilo aldıktan sonra strese girip internette şok diyetler araştırmaya başlıyor. 1 ayda 20 kilo vermek için öncelikle bir diyetisyene başvurulmalısınız. İnternette gördüğünüz ilaçlar çok zararlıdır ama bazı doktorların üretmiş olduğu bitkisel ilaçlar ve bitkisel çayları doktor kontrolünde kullanmanız kilo vermenize yardımcı olacaktır. 1 ayda 20 kilo vermek için haftanın 7 günü düzenli olarak spor yapmanız şarttır. Ayda 20 Kilo vermek sağlığınız için çok tehlikelidir bu bir anlamda sağlığınızla bahis oynamaktır. Ancak aşırı kilolu bireyler ilk kilo vermeye başladığında çok hızlı kilo kaybı yaşar bu gibi bireyler için size bir sıvı diyeti önermek isteriz.

Yapmanız Gerekenler

Sabah Öğünü

(Video) 1 AYDA 20 KİLO VERDİREN GÖBEK YAĞLARINI CAYIR CAYIR YAKAN TARİF | HAŞLANMIŞ LİMON KÜRÜ 💛🍋

 • Bir bardak limonlu su
 • Bir adet salatalık

Ara Öğün

 • Sınırsız limonlu su

Öğlen Öğünü

 • Ayran

Akşam Öğünü

 • Yarım kâse çorba ve su

Neredeyse bir ay boyunca sıvı ile beslemeniz gerekiyor. Biz her ne kadar bütün bunları sağlığınız için hiç uygun görmesek de bu şartlara uyduğunuz takdirde istediğiniz hedefe ulaşmanız mümkün. Sağlığınızın kilo vermekten daha önemli olduğunu ve güzel bir vücuttan daha kıymetli olduğunu unutmayın nefes almak ve düşüncelerinizle bu hayatta var olmak ve sağlıklı bir birey olmak her zaman önceliğiniz olmalıdır.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet (7)

1 Ayda 20 Kilo Vermek Mümkün Mü?

1 ayda 20 kilo vermek çok düşük kalorili bir diyetle mümkündür. Halk dilinde adlandırdığımız şok diyetler hızlı kilo vermek için hazırlanmıştır. Bazı besinler yağ yakım hızını oldukça hızlandırır bu da hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Ayda 20 Kilo verdiren diyetler aşırı kiloları olan bireylerin tercih ettiği diyetlerdir. Normalde sağlıklı bir bireyin günlük alması gereken kalori miktarı 1500/2000 kalori arasıdır bu şekilde 1 ayda 20 kilo vermeyi mümkün kılmak için günlük almanız gereken kalori miktarı 500/700 kaloriye düşürülerek hedeflenen kiloyu vermeniz mümkün olur. Yağ yakım hızını hızlandıran yiyecekler vücutta birikmiş toksinleri ve fazla suyu atarak hızlı kilo vermenizi mümkün kılar. Vücut hareketsiz kaldığında aldığınız besinler iki katıyla size yağ olarak dönüşmesini sağlar. Hareket ederek kilo kaybınızı daha hızlı bir şekilde mümkün kılabilirsiniz.

Genetik faktörlerde kilo alımında oldukça etkilidir genetik faktörleri de göz önünde bulundurarak sağlığınız için mümkün olduğunca en hızlı kilo kaybını sağlamalısınız. Şimdi 100 kilo 1.80 boyunda 30 yaşında bir erkeği hayal edin. Bu erkeğin en hızlı nasıl kilo vermesinin mümkün olduğunu planlayalım. Bu erkeğe hafta da 7 gün egzersiz yaptıralım 1 ay hiçbir şey yemesin sadece spor yapıp su tüketsin. Bu şekilde bir ayda 20 kilo vermesi mümkün olur. Bu hesaplara uymaya zorladığınızda bir ayda 20 kilo vermeniz mümkün olabilir.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Diyet Sağlıklı Mı?

1 ayda 20 kilo vermek sağlığınız için ileri seviyede zararlıdır. Kısa sürede bu kadar hızlı kilo vermek vücudunuzda kötü sonuçlar yaratabilir. Kısa sürede çok kilo vermek tüm insanların arzusudur. Bu şekilde hızlı kilo verdiren diyetlere halk dilinde şok diyetler diyoruz. 1 ayda 20 kilo verdiren şok diyetlerin sağlığınıza zararları çok fazladır.

 • Hızlı Kilo Vermek
 • Kas erimesine yol açar.
 • Kalp rahatsızlıkları ortaya çıkar.
 • Halsizlik, bitkinlik meydana gelir.
 • Mide rahatsızlıkları oluşur.
 • Metabolizma yavaşlar.
 • Sindirim zorlanır.
 • Damar yapısı bozuklukları meydana gelir.

Gördüğünüz gibi kısa sürede hızlı kilo vermek vücudunuzun bitmesine yola açabilir. Bu süreçte düşünmeniz gereken sağlıklı ve kalıcı kilo vermek olmalıdır. Uzman diyetisyen eşliğinde vücudunuz ve sağlığınız için en uygun diyeti uygulamalısınız. Ayrıca bir psikologdan yardım almalı bu uzun süreci duygusal olarak en az hasarla atlatmalısınız. İnternette gördüğünüz bu ilaçla bir ayda 20 kilo verilir gibi gerçek olmayan sizi ölüme götürebilecek ilaçlardan uzak durmalısınız. Her zaman öncelik sağlığınız ve yaşam kaliteniz olmalıdır. Yıllarca vücudunuzda biriken kiloları bir ayda vermek sizin için hiç sağlıklı olmayacaktır. Bilimsel araştırmalarda ve sağlık otoriteleri tarafından araştırmalar ve testler sonucunda ayda 4 kilo vermek uygun görülmüştür. Şimdi bu araştırmaları incelediğinizde bir ayda 20 kilo vermenin sağlığınız için ne kadar zararlı olduğunu görebilirsiniz.

(Video) 1 AYDA 30 KİLO NASIL VERİLİR? | Diyetisyen Andaç Yeşilyurt

Bu diyet listesinin size uygun olmadığını düşünüyorsanız, diyet listeleri sayfamıza göz atın.

FAQs

Bir ayda 20 kilo vermek mümkün mü? ›

Normalde sağlıklı bir bireyin günlük alması gereken kalori miktarı 1500/2000 kalori arasıdır bu şekilde 1 ayda 20 kilo vermeyi mümkün kılmak için günlük almanız gereken kalori miktarı 500/700 kaloriye düşürülerek hedeflenen kiloyu vermeniz mümkün olur.

20 kilo vermek için ne yapmalıyım? ›

Bilimsel olarak kanıtlanmış 20 kilo verme yöntemi
 1. Bol su için. Su içmek başlıca yaşam ve sağlık kaynağımız. ...
 2. Sabahları yumurta yiyin. ...
 3. 3. Kahve için. ...
 4. Yeşil çay için. ...
 5. Yemeklerinizi Hindistan cevizi yağı ile pişirin. ...
 6. Tatlandırıcılar ve şekerden kaçının. ...
 7. 7. Karbonhidratları azaltın. ...
 8. 8. Bir yemek günlüğü tutun.
21 Sept 2017

80 kiloyum 1 ayda kaç kilo verebilirim? ›

Amerikan Diyet Akademisi'nin (eatright.org'un) önerisi; aylık hedef olarak mevcut kilonun %5'ini belirlenmesidir. Örneğin 80 kilo bir birey 1 ayda 4 kilo, haftada 1 kilo vermesi sağlıklı olarak kabul edilirken, 50 kilo olan bir bireyin ayda 2,5 kilo haftada ortalama 500 gr vermesi sağlıklı olarak kabul edilir.

1 ayda 15 kilo vermek mümkün mü? ›

1 ayda 15 kilo vermek sağlığınız için oldukça zararlıdır. Vücudun yıllar içerisinde alıştığı metabolik bir yapı vardır. Bu yapı kilolu olsanız bile sabit bir şekilde kalarak vücudunuzu dengeler. Kısa sürede bu kadar hızlı kilo vermeniz metabolik düzeninizi ciddi bir şekilde sarsacaktır.

7 gün boyunca sadece su içersek ne olur? ›

1- Vücuttaki zararlı toksinleri dışarı atarak rahatlık hissetmenizi sağlar. 2- Vücuttaki fazlalık yağların eritilmesini kolaylaştırır ve zayıflama konusunda yardımcı unsur olarak vazifesi vardır. 3- Tüketilen gıdaların parçalanmasını kolaylaştırarak sindirime yardımcı olur. 4- Günü dinç bir şekilde geçirmenizi sağlar.

Az yiyerek 2 haftada kaç kilo verilir? ›

2 haftada 7 kilo kaybedilebilir. Bunun için az fakat sık yemek yenmelidir. Sağlıklı besin tercihleri ve egzersiz sayesinde hızlı ve kalıcı kilo kaybı sağlanabilir. 2 haftada 7 kilo verdiren diyet uygulanmadan önce mutlaka diyetisyeniniz yada doktorunuza başvurunuz.

Aç kalmadan nasıl kilo verilir? ›

Aç kalmadan nasıl zayıflayabilirim diye soranlar mutlaka gün içinde bol su içmelidir. Su uzun süre tokluğu sağlayan en faydalı içecektir. Metabolizmanın aktif şekilde işlemesi için önemlidir. Eğer su içme alışkanlığınız yoksa; gün içinde içme suyunuza limon dilimleri ekleyerek suyu renklendirebilirsiniz.

Su diyeti ile 1 ayda kaç kilo verilir? ›

"Bir Aylık Su Diyetiyle Ortalama 20 Kilo Verilebiliyor" - YouTube.

Çok hızlı kilo vermek neyin belirtisi? ›

İlk akla gelen kanser hastalığı ve hipertiroidi olmakla birlikte, şeker hastalığı, kalp yetmezliği, kronik obstrüktif akciğer hastalığı, kronik böbrek yetmezliği, böbrek üstü bezinin yetersiz çalışması, nörolojik ve psikiyatrik hastalıklar da kilo kaybının önemli nedenleri arasındadır.

21 günde kaç kilo verilir? ›

Sirkadiyen Beslenme

21 günlük diyetin sonunda toplamda minimum 4 ya da maksimum 7 kilo vererek ideal kilonuza ulaşma fırsatını elde edebilirsiniz.

Az yemek yiyerek ayda kaç kilo verilir? ›

Verilen kilo miktarı, metabolizma hızına bağlı olduğu için değişkenlik gösterir. Az yiyerek bir ayda 4 ile 15 kilo arasında kilo verilebilir.

110 kilo biri bir ayda kaç kilo verilir? ›

aslinda dusunuldugu gibi sagliksiz olmayan durum. yaklasik 110 kilo olan birinin ayda 10 kilo kaybetmesi kilosunun yaklasik yuzde 10nunu kaybetmesidir. bu da 50 kilo olan bir kisinin ayda 5 kilo kaybetmesine ve hafta yaklsik 1 kilo kaybetmesine denk gelir. ayrica goz onunde bulundurulmasi gereken bir diger husus da ...

100 kilo olan bir insan ayda kaç kilo verir? ›

Ayda minimum 5 kilo verir.

2 haftada 20 kilo vermek mümkün mü? ›

İsveç Diyetini uygulayan herkes, iki haftada 7 ile 20 kilo arasında verebildiğini belirtmekte. Herhangi bir egzersiz gerektirmeyen bu diyet, metabolizmayı artıran, iştahı azaltan ve sindirime yardımcı olan bir diyet olarak biliniyor. Almanız gereken vitamin, mineral ve esas aminoasitlerle destekleniyor.

80 kilo bir insan günde kaç litre su içmeli? ›

Sağlıklı bir yetişkinin kilo başına her gün yaklaşık 35 ml su içmesi gerekir. En azından bilimsel kuruluşların genel kılavuz ilkelerine göre. 50 kilogram ağırlığındaki bir kişinin 1,7 litre, 60 kilogram olan kişinin 2,1 litre, 70 kilogram olan kişinin 2,4 litre ve 80 kilogram olan kişinin 2,8 litre içmesi gerekir.

Hiç yemek yemeden kilo verilir mi? ›

Yani uzun süre aç kalındığında yapılan kalori tasarrufu, yemek yenirken ortadan kalkar. Bu açıdan değerlendirdiğimizde aç kalarak kilo vermek mümkün değildir.

Gece su içmek kilo aldırır mı? ›

İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu su miktarı yaklaşık 2 litreyi bulmaktadır. Bunun için özellikle de uyumadan önce ve kalktıktan sonra 1 bardak su içmelisiniz. ÇOK SU İÇMEK KİLO VERDİRİR ? Sporsuz ve egzersiz hareketsiz tek başına içilen suyun bilinen bir kilo verdirici etkisi yoktur.

Limonlu su içmek kilo verdirir mi? ›

Limonun kalorisi düşük olduğu için diyetlerde sıklıkla verilen bir besindir. Her sabah limonlu su içerek yağ yakımının hızlanmasını ve güne daha sağlıklı başlanmasını sağlayabilirsiniz. Direkt olarak kilo vermede etkili olmasa da her sabah ılık limonlu su içerek güne zinde başlayabilirsiniz.

Hiç spor yapmadan kilo verilir mi? ›

Spor Yapmadan Zayıflamak Mümkün mü? Evet spor yapmadan da zayıflayabilirsiniz. Aslında sadece zayıflamak için yoğun bir spor programına girmeniz ve sonrasında da tamamen bırakmanız verdiğiniz kiloları hızla geri almanıza neden olur.

Aşırı terleme kilo verdirir mi? ›

Terlemek yağ yakmaz, yalnızca vücut ısısının düzenlenmesine yardım eder. Eğer yoğunluğu yüksek bir egzersiz yapıyorsanız terleyebilirsiniz ve bu da kalori yaktığınız anlamına gelir. Terleme ile yağ yakımı ilişkili olabilir. Kaloriler atılan ter ile daha fazla yakılmaktadır.

17 günde en fazla kaç kilo verilir? ›

Diyete başlarken

Yağ depolarını eriterek, toksinleri sistemden atarak sağlıklı bir şekilde hızlı kilo vermeyi amaçlayan bu 17 günlük ivme kazandırma diyetinde, 4.5 ila 5.5 kilo vermek mümkün.

20 günde en fazla kaç kilo verebilirim? ›

20 günde sağlıklı bir şekilde en fazla 4 kilo verirsin.

Kolay zayıflamak için ne yapmalıyım? ›

Kolay zayıflamanın 11 pratik yolu
 1. Kas yapın. Bilinen şu ki 1 kilo kas 1 kilo yağdan çok daha fazla kalori harcamamızı sağlar. ...
 2. Daha fazla su için. ...
 3. Isıtıcıları kapatın. ...
 4. Yedi saat uyuyun. ...
 5. D vitamini depolarınızı doldurun. ...
 6. Daha fazla protein tüketin. ...
 7. Hareketsiz Yaşamdan Uzak Durun. ...
 8. Yeşil çaydan kafein alın.
23 Nov 2015

3 gün boyunca sadece su içersek ne olur? ›

3 günlük bir su orucu döneminde vücudunuzda elbette kilo kaybı olacaktır. İlk denemede verilen kilolar vücudunuzdaki ödemdir. Ödemden kurtulduğunuz andan itibaren yağ yakımı başlayacaktır.

10 gün aç kalırsak ne olur? ›

Bu süre içinde kan şekeri seviyeniz yükselir ve vücudunuzda daha fazla insülin salgılanır. Fazladan glikoz (şeker) karaciğerde ve kaslarda glikojen olarak depolanır. Glikojen, gerektiğinde enerji kaynağı olarak tekrar şekere dönüştürülebilir.

Çok fazla su içmek kilo aldırır mı? ›

Çok su içmek kilo aldırmamaktadır. Su içerisinde hiçbir kalori bulunmamaktadır. Bu nedenle çok su tüketimi kişilere avantaj sağlamaktadır.

Neden bir türlü zayıflayamıyorum? ›

Metabolizmanın belirli bir enerji ihtiyacı vardır. Zayıflama hedefi ile bu enerjinin çok altında kalori alımı kilo verimine yardımcı olmaz, tersine metabolizmayı bozarak kilo verimini engeller. Metabolizmanız için yeterli enerji ihtiyacını aldığınız bir beslenme programına uymalısınız.

Sigara içmek zayıflatır mı? ›

Bazı uzmanlara göre, "Sigara zayıflatıyor!" Zayıflatmasa bile en azından kilo almayı güçleştiriyor. Sigaranın kilo almayı engellemesinin ve bırakılınca kilo alınmasının birçok nedeni var: Sigarada bulunan nikotin metabolizmayı hızlandırıyor. Sigara, iştahı azaltıyor, yeme isteğini baskılıyor.

Ilk önce nereden kilo verilir? ›

Kilo Verirken Yağ Yakımı İlk Nereden Başlar? Yağ kaybının en belirgin olduğu ilk dört haftada, özellikle erkeklerde kollarda olduğunu doğrulamaktadır.

Tatlı yememek kilo verdirir mi? ›

Hızlı kilo yapan ve şekerli besinlerin tüketimini azaltırsak da kilo verilebilir ve düzgün bir forma girilebilir. Bunun için öncelikle içinde şeker oranı fazla olan besinleri ve özellikle şekerin ta kendisi olan tatlıları da hayatımızdan çıkarmaya çalışarak kilolardan çok rahat kurtulunabilir.

Tatlı yemeden kaç kilo verilir? ›

Sağlıksız şekerlerin kullanılmamasını amaçlayan bu diyet sayesinde 3 haftada kilo vermek mümkün.

Hiç ekmek yememek kilo verdirir mi? ›

Karbonhidratlı yiyeceklerin başında gelen ekmeği bırakarak ayda ortalama 4-5 kilo verebilirsiniz. İlk aşamada tümüyle ekmeği bırakmak yerine her öğünde sadece 1 dilim ekmek tüketilebilir. Ekmek yemeyi bırakmaya çalışırken gözden kaçabilen en önemli nokta ise ekmekteki karbonhidratın başka yiyecekten karşılanmasıdır.

Çok yiyip nasıl kilo verilir? ›

İşte yiyerek zayıflamanıza yardımcı olacak 20 öneri!
 1. Tatlı yemekten korkmayın! Yemekten sonra ufak bir parça bitter çikolata yemek size kilo aldırmaz. ...
 2. Yağları çıkartın. ...
 3. Kemer takın. ...
 4. Sevdiklerinizle birlikte olun. ...
 5. Baharatlı gıdalar tüketin. ...
 6. Az yağlı süt için. ...
 7. Organik gıdaları tercih edin. ...
 8. Yıkanmış, doğranmış sebzeleri alın.

Yemek yiyip kilo vermek neden olur? ›

Kilo kaybının en önemli nedenleri arasında ilk akla gelen rahatsızlık kanser hastalığıdır. Hipertiroidi, şeker hastalığı, kalp yetmezliği, kronik obstrüktif akciğer hastalığı, kronik böbrek yetmezliği, böbrek üstü bezinin yetersiz çalışması ise diğer kilo kaybındaki faktörlerdendir.

Tatlı Yiyerek kilo vermek mümkün mü? ›

Beslenme uzmanları:" Uygun miktarda tatlı yemek, kilo vermeyi kolaylaştıran bir diyetin parçası olabilirken, büyük porsiyon da yemek sağlık hedeflerinize ters düşebilir. Gerçek meyvelerle yapılan bir sağlıklı bir tatlı kilo vermenize yardımcı olduğunu söylüyor.

Şok diyet nasıl yapılır? ›

Şok diyet, en kısa tanımı ile vücudu kıvranma derecesinde aç bırakarak şok etkisi yaratmayı ve böylece kısa sürede büyük kilolar verdirmeyi amaçlar. Şok diyetlerin temel prensibi kalori alımını minimuma indirerek vücudu şaşırtmaktır. Şok diyetlerde gün içinde ortalama 500-1000 kalori alımı ile beslenilir.

7 günde kaç kilo verilir? ›

7 günde 4 kilo verme diyeti tek gıda rejimi ismi verilen diyettir. Bu diyetin doğru bir şekilde uygulanması şarttır. Çünkü doğru uygulandığında 7 günde 4 kilo verilebilmektedir. Bu diyetin 1 haftadan daha uzun bir süre uygulanmaması gerekmektedir.

Su diyeti nedir ve nasıl yapılır? ›

SU DİYETİ NASIL YAPILIR? Vücutta detoks etkisi yaratan ve kalori yakımını hızlandıran su diyeti, günlük en az 2 litre su veya sıvı tüketimi ile uygulanıyor. Tokluk hissi veren suyun yanı sıra, kan basıncının düşmemesi ve gerekli besin ögelerinin alınması için tüketilen diğer sıvılara dikkat edilmesi gerekiyor.

Obezler ayda kaç kilo vermeli? ›

Aslında diyet yaparken bir ayda verilebilecek kilo miktarı kişiden kişiye göre değişmektedir. Ancak bir genelleme yapacak olursak 2-6 kilo arasında kilo verilebileceğini söyleyebiliriz. Ancak bu durum çok fazla kilolu olan ve obez olarak adlandırdığımız kişilerde 8-10 kiloya kadar çıkabilmektedir.

10 günde en fazla kaç kilo verebilirim? ›

Diyet sonunda metabolizma hızınıza bağlı 4 ila 10 kilo verebilirsiniz. Bu diyette dikkat edilmesi gereken şey geç saatlerde yeme yemek yemeyip, gün boyu bol su içmektir.

15 günde kaç kilo vermek sağlıklı? ›

Sağlıklı yaşamın yolu, fazla kilolardan kurtulmaktan geçiyor. 15 günde 20 kilo verebilmek için, bu diyet listesine göre günde dört öğün; sabah, öğle, ikindi ve akşam olarak belirleniyor, akşam 18.00'den sonra yemek yenmemeli ve her diyette olduğu gibi, bu diyete başlanmadan önce doktora danışılmalıdır.

Sakız diyeti nedir? ›

Yapılan bazı bilimsel çalışmada naneli sakız çiğneyen bireylerin uzun süre tokluk hissiyatı yaşadığı dolaysıyla gün içerisinde daha az abur cubur tükettiğini göstermiştir. Eğer sürekli açlık hissiyatınız var ise naneli sakızı denemelisiniz. Ne yaparsanız yapın akşam 8'den sonra besin tüketirseniz kilo veremezsiniz.

Bol su içerek nasıl zayıflanır? ›

Özetleyecek olursak su hayattır, zayıflamak için en önemli metotlardan biridir. Zayıflamak isteyen kişilerin günde en az 8-12 bardak su içmesi gerekmektedir. Çünkü su ile beraber metabolizmamız hızlandığı gibi günlük harcanan kalori miktarında artış görülecektir. Böylelikle kilo verilmesine hızlıca fayda sağlayacaktır.

Manken diyeti nedir? ›

1. GÜN. Sabah: Kurutulmuş meyve, yulaf lapası ve biraz süt. Öğle: Mercimek çorbası, yulaflı kek, bol limonlu salata.Akşam: Karışık sebzelerle yapılmış baharatlı, az yağlı ve tuzsuz yemek, yanına biraz pilav.

Göbekten kilo nasıl verilir? ›

Göbek eritmenin en kolay yolu düzenli olarak yürüyüş yapmaktır. Haftada 3 saat egzersiz sağlık sınırıdır. Göbek eritmek için mekik gibi sadece karın çalıştıran aktivitelerden ziyade kalbi ritmik çalıştırdığımız yürüyüşler daha etkilidir. Günde 40 dakika orta tempo bir yürüyüş ile göbek eritme hızınızı artırabilirsiniz.

13 günde kaç kilo verilir? ›

Diyetin kurallarına tam olarak uyulduğunda 13 günün sonunda 5- 15 kilo arasında kilo kaybı görüldüğü söyleniyor.

20 günlük su orucu kaç kilo verdirir? ›

21 günlük bir oruç süresince 8-12 kg arasında kilo kaybedilebilir. Normal gıdaya döndüğünüzde bu ağırlığın çoğunu geri alabilirsiniz. Oruçtan sonra kontrollü bir beslenmeye takiben, kilo vermenin devam etmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bir ayda en çok kaç kilo verilir? ›

Sağlıklı bir kilo kaybı haftada 0.5 kg-1 kg arasında olmalıdır. Yani ayda ortalama 2-4 kilo vermelisiniz. %10'luk bir kilo kaybının gerçekleşmesi için ise kabul edilebilir süre 6-12 aydır.

2 haftada 20 kilo vermek mümkün mü? ›

İsveç Diyetini uygulayan herkes, iki haftada 7 ile 20 kilo arasında verebildiğini belirtmekte. Herhangi bir egzersiz gerektirmeyen bu diyet, metabolizmayı artıran, iştahı azaltan ve sindirime yardımcı olan bir diyet olarak biliniyor. Almanız gereken vitamin, mineral ve esas aminoasitlerle destekleniyor.

2 ayda 20 kilo vermek mümkün mü? ›

2 ayda vücudunuzdan 23 ila 25 kg kaybetmek için haftada ortalama 2,5 kg kilo vermeyi hedeflemeniz gerekir, bu da günde tükettiğinizden 2.500 daha fazla kalori yakmanızı gerektirir. Sağlıklı bir beslenme sistemi, yoğun bir egzersiz programıyla fazla kilolarınıza tamamen veda edebilirsiniz.

1 ayda 10 kilo vermek mümkün mü? ›

1 ayda 10 kilo verilir mi? Uzmanlar kalıcı ve sağlıklı kilo vermek için haftada 1-2 kilo vermeyi öneriyorlar. Bununla birlikte sıkı bir egzersiz planı ve diyetle 1 ayda 8 -10 kilo vermeniz mümkün olabilir.

Sevişme kilo verdirir mi? ›

İnsan yatakta seks yaparken 200, ayakta ise 400 kalori yakıyor. En çok kalori ise, oral seks yapılarak harcanabiliyor. Oral seks yaparak orgazmı yaşamak ise, ekstradan 100 kalori yaktırıyor.

Az yemek yiyerek ayda kaç kilo verilir? ›

Verilen kilo miktarı, metabolizma hızına bağlı olduğu için değişkenlik gösterir. Az yiyerek bir ayda 4 ile 15 kilo arasında kilo verilebilir.

Hiç spor yapmadan kilo verilir mi? ›

Spor yapmadan sadece beslenme ile zayıflamak tabii ki mümkün. Hatta enerji içeriğine göre çok hızlı şekilde bile kilo kayıpları gözlemlenebilir. Ancak hedef kiloya ulaşmak hiçbir zaman istenilen görünüme kavuşulacağı anlamına gelmez. Doğru yağ-kas oranı ve kalıcı kilo kaybı için fiziksel aktivite şart.

En çabuk zayıflatan nedir? ›

Özellikle ıspanak, roka, maydanoz gibi yeşil yapraklı sebzeler ve lahana, brokoli gibi kükürtlü sebzeler yüksek posa ve su içeriyorlar. Hacimce yüksek ve çok düşük enerjiye sahip bu sebzeler kilo vermede ve tokluğa ulaşmada en önemli besinlerin birkaçı.

Aç kalmadan nasıl kilo verilir? ›

Aç kalmadan nasıl zayıflayabilirim diye soranlar mutlaka gün içinde bol su içmelidir. Su uzun süre tokluğu sağlayan en faydalı içecektir. Metabolizmanın aktif şekilde işlemesi için önemlidir. Eğer su içme alışkanlığınız yoksa; gün içinde içme suyunuza limon dilimleri ekleyerek suyu renklendirebilirsiniz.

Su diyeti ile 1 ayda kaç kilo verilir? ›

"Bir Aylık Su Diyetiyle Ortalama 20 Kilo Verilebiliyor" - YouTube.

Göbekten kilo nasıl verilir? ›

Göbek eritmenin en kolay yolu düzenli olarak yürüyüş yapmaktır. Haftada 3 saat egzersiz sağlık sınırıdır. Göbek eritmek için mekik gibi sadece karın çalıştıran aktivitelerden ziyade kalbi ritmik çalıştırdığımız yürüyüşler daha etkilidir. Günde 40 dakika orta tempo bir yürüyüş ile göbek eritme hızınızı artırabilirsiniz.

100 kilo olan bir insan ayda kaç kilo verir? ›

Ayda minimum 5 kilo verir.

Limonlu su içmek kilo verdirir mi? ›

Limonun kalorisi düşük olduğu için diyetlerde sıklıkla verilen bir besindir. Her sabah limonlu su içerek yağ yakımının hızlanmasını ve güne daha sağlıklı başlanmasını sağlayabilirsiniz. Direkt olarak kilo vermede etkili olmasa da her sabah ılık limonlu su içerek güne zinde başlayabilirsiniz.

Limonlu su içmek zayıflatır mı? ›

Kilo vermeyi destekler: Limonlu su içmek metabolizmayı güçlendirmede ve hızlandırmada oldukça etkilidir. Ayrıca içerisindeki pektin lifi barındıran limon, tokluk hissi veren ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olan bir besindir.

Videos

1. 30 günde kilo ver yağlardan kurtul - bugün ne yedim diyet günlüğüm günlük vlog
(Akın Saatci)
2. 1 AYDA 25 KİLO NASIL VERİLİR?
(Işıl Işık)
3. 1 AYDA 20 KİLO VERDİREN HAŞLANMIŞ LİMON TARİFİ - Yağları Yakar!!! Limon ve Zencefil #15
(Master King TR)
4. Bu İki Şeyi Karıştır İç 1 Ayda 20 Kilo Verdiren Sarımsak Kürü (Denenmiş)
(Esra'dan Öneriler)
5. 1 AY'DA SPORSUZ NASIL 15 KİLO VERDİM | EVRİM GEÇİRDİM !!!
(Sena Özcam)
6. 30 GÜNDE NASIL 26 KİLO VERDİM!
(Baris Okan Belovacikli)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Golda Nolan II

Last Updated: 31/05/2023

Views: 5581

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Golda Nolan II

Birthday: 1998-05-14

Address: Suite 369 9754 Roberts Pines, West Benitaburgh, NM 69180-7958

Phone: +522993866487

Job: Sales Executive

Hobby: Worldbuilding, Shopping, Quilting, Cooking, Homebrewing, Leather crafting, Pet

Introduction: My name is Golda Nolan II, I am a thoughtful, clever, cute, jolly, brave, powerful, splendid person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.